mam problem z alkoholem Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur terapii, jakie wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

terapia alkoholizmu

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez zespół znawców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez fachowców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, trzeba asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zaczęciem kuracji jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny czy też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także zainicjować debatę na temat dostępnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma trafnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele akcesoryjnych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.