Przygotowanie do połogu

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Korek analny z wibracjami

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezmiernie prędko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym porządniej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wówczas poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle ważną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak najczęściej powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie ekspresowo zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek deklaruje, że dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.